O Nas

Trochę o tym jak to się zaczęło

Jeśli poniższy tekst Cię przekonuje to...
37 lat doświadczenia

To już 8 rok naszych napraw elektroniki traktorów z 25 lat pracy w dziedzinie elektroniki pojazdowej wynikającego z zakresu naszej działalności zarejestrowanej w 1999r.
Dla mnie, jako szefa firmy BRAHOL (50lat) biegnie już 37 rok osobistej przygody z elektroniką którą zapoczątkowała w 1987r lektura książek:
„Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz – elementy” Dietera Nuhrmanna i
„Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz – technika cyfrowa”
Chwilę po tym wraz z moim przyjacielem z ławki szkolnej, jako 13-latkowie należeliśmy już do SEKCJI RADIOTECHNICZNEJ w Domu Kultury, prowadzonej przez automatyka z zakładów
BUMAR Mrągowo i do SEKCJI PROGRAMOWANIA w BASIC-u komputerów COMMODORE C-64 itp.
12 lat później działały już nasze 2 osobne firmy zajmujące się elektroniką w samochodach i motocyklach oparte na zamiłowaniu do elektroniki, do usprawniania działania różnych urządzeń elektrycznych i mechanicznych poprzez implementację elektroniki.
Od „dzieciaka” wiedzieliśmy co chcemy robić,
to czym zajmujemy się obaj do dziś to nie przypadek.
///
W Polsce rolnicy używali w tamtym czasie maszyn całkowicie pozbawionych elektroniki, jednak na zachodzie od lat 80′ do 2000r elektronika na dobre zagościła w traktorach, kombajnach i wszystkich pozostałych maszynach rolniczych a potem już było tylko bardziej elektronicznie.
Wkrótce do naszego kraju zaczęły przybywać maszyny rolnicze które już swoje wypracowały
w innych krajach a wyposażone były w wiele systemów elektronicznych bardzo wspomagających pracę, pod warunkiem że były sprawne.
Firma nasza działa w regionie typowo rolniczym i tylko kwestią czasu było jak sterowniki maszyn rolniczych zaczną trafiać do nas na serwis aby w końcu stać się głównym kierunkiem działania.
W 2022 roku, spoglądając na zaawansowanie wszelkich dziedzin techniki, widzimy że elektronika
z maszyn już się nie wycofa choć wielu gospodarzy wolałoby (nie dziwię się) nabyć traktor całkiem mechaniczno-hydrauliczny i dziś te działy techniki bez problemu by go wyprodukowały.
Tym czasem w kwestii elektroniki służymy pomocą.
Zapraszamy
error: Zawartość chroniona !!