OIOS

ODDZIAŁ INTENSYWNEJ ODBUDOWY STEROWNIKÓW

PRZYPADKI KTÓRE WYMAGAŁY ZNACZNIE WIĘCEJ UWAGI NIŻ POZOSTAŁE AUTOTRONIC 2 i Z CAŁKIEM ZNISZCZONYCH STAJĄ SIĘ SPRAWNE CHOĆ Z WYGLĄDU NADAL POZOSTAJĄ ŚREDNIE.

KTO JE TAK POPSUŁ ? TO NIE MA ZNACZENIA.

1.

1. Moduł w którym odcięto wszystkie gniazda na płycie od elektroniki i po dolutowaniu przewodów, wykorzystano do podłączenia przekaźników elektromagnetycznych w celu „sprotezowania” wszystkich funkcji które wcześniej kontrolował ten sterownik. Cała elektronika w nim pozostawała nienaprawiona i już całkiem nieczynna. Dodatkowo poważnie uszkodzona obudowa, brak uszczelki, brak kilkunastu śrub, przegrzana/rozwarstwiona PCB pod jednym z układów i odcięty kawałek płyty ze ścieżkami.

 Naszą rolą było przywrócić to do działania. Opisy tej i innych, pokazanych tu napraw będą powoli uzupełniane.

 

Wkrótce pojawią się tu też kolejne etapy naprawy płyty po jej drugiej stronie i w miejscu gdzie ktoś odciął jej część.

2.

2. Ten sterownik został zniszczony przez wodę we współpracy z jakąś żrącą solą a może solą z błota pośniegowego albo nawozami. Moduł ma usunięte układy wykonawcze a korozja unieruchomiła pozostałą elektronikę, do tego zniszczona podstawa modułu, pouszkadzane i zdekompletowane śruby i uszczelka.

UWAGA!
NIE PRZYJMUJEMY STEROWNIKÓW ZNISZCZONYCH PRZEZ KOROZJĘ.

NAPRAWIAMY TYLKO USTERKI ELEKTRONICZNE A TEN MODUŁ PRZEDOSTAŁ SIĘ DO NAS BO WŁAŚCICIEL NIC NIE WSPOMNIAŁ ŻE MA WIĘCEJ USZKODZEŃ POZA WYCIĘTYMI HYBRYDAMI. SKORO JUŻ JEST TO GO NAPRAWIMY.

Z TEGO „NIEKOMPLETU” MUSI POWSTAĆ DZIAŁAJĄCY JAK NALEŻY STEROWNIK SKRZYNI BIEGÓW DO MASSEY FERGUSON, CLAAS LUB RENAULT ARES.

3.

3.  W tym Sterowniku występuje komplet 3 sztuk „kosmicznych” hybryd. Zostaną zamienione bardziej ZIEMSKĄ wersją tych podzespołów a ewentualne napotkane po drodze pouszkadzane pola lutownicze zostaną połączone tak aby to bezpiecznie i stabilnie pracowało jak za dawnych lat. Zwracam na to uwagę bo wlutowano tu przewody o dużym przekroju, możliwe że z użyciem nacisku.

error: Zawartość chroniona !!